Ciekawe Zdrowie i uroda

Treningi samoobrony dla dzieci

Umiejętność samoobrony jest bardzo istotna dla każdego człowieka. Warto ćwiczyć samoobronę od najmłodszych lat. Zyskujemy wtedy większą pewność siebie i niestraszna nam żadna nieoczekiwana napaść. Gdzie najlepiej zapisać dziecko na treningi samoobrony? Możliwości jest co najmniej kilka. Istnieje kilka rodzajów sportu, gdzie działanie polega na walce z przeciwnikiem – może być to judo, karate, taekwondo, juji tsu i inne. Aby dziecko samo było świadome na co się pisze, można wybrać się razem z nim na określony typ treningów, by potem samodzielnie mogło dokonać decyzji.

Dziecko na macie zyskuje pewność siebie

Szkoły sztuk walki przyjmują pod swoją opiekę dzieci w różnym wieku. Trenować mogą już kilkulatkowie. Nad grupami dzieci czuwają wykwalifikowani trenerzy, będący profesjonalnymi sportowcami, nierzadko z tytułami i osiągnięciami w skali ogólnopolskiej, a nawet światowej. Mata z początku będzie dla dziecka nieodkrytym terytorium, bardziej nieśmiałe dzieci mogą mieć trudności w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Cierpliwość trenerów oraz empatia płynąca od innych członków grupy sportowej z pewnością przyczynią się do tego, ze najbardziej nieśmiałe i nieco zakompleksione dzieci stopniowo zaczną się otwierać. Sporty walki tylko pozornie wydają się być agresywne. Dzięki nim można wsłuchać się w potrzeby swojego ciała, a także w prawidłowy sposób kontrolować emocje. Dziecko na macie pod okiem profesjonalisty po prostu nie zginie!

Treningi dla dzieci

Zazwyczaj przeprowadzane są trzy razy w tygodniu, po dwie godziny. Właściwie można także dopasować inne grafiki, trenerzy są bardzo wyrozumiali co do sugestii rodziców oraz grafików godzących treningi ze szkołą oraz dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi.  Dziecko trenujące samoobronę wchodzi w świat pewniejsze siebie, ma ukierunkowane własne zdanie na wiele tematów, nie boi się także ponieść porażki. Bierze za siebie odpowiedzialność i stara się, by otaczający je świat miał z niego pożytek. Z silnego dziecka stanie się silnym nastolatkiem, a później dorosłym.

Dodaj komentarz