Turystyka

Warszawa – atrakcje stolicy Polski

Każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien udać się do stolicy swojego państwa, by poznać bliżej to miasto, jego kulturę, obyczaje i historię. Jest to miasto historyczne, ale i jednocześnie bardzo nowoczesne. Mimo wszystko jest to jednak miasto o bardzo dużej powierzchni, z wieloma atrakcjami, dlatego warto odpowiednio zaplanować swoją podróż, by odwiedzić przynajmniej te najbardziej istotne. Co zatem warto zobaczyć podczas pobytu w Warszawie?

Łazienki Królewskie

 

Łazienki Królewskie, chociaż na pierwszy rzut oka kojarzą się właśnie z typową łazienką, nie mają z nią jednak nic wspólnego. Jest to bowiem letnia rezydencja polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który lubował się w sztuce, a z Polski stworzył nowoczesne i znane państwo. Szczególnie warto zwrócić uwagę na architekturę tego miejsca, akcenty malarskie oraz rzeźbiarskie. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Łazienek Królewskich jest Biały Domek w stylu klasycystycznym, który ma świadczyć o o wartości władzy, jaką sprawuje król. Jest on bowiem nie wybrany z woli ludu, a z woli Boga.

Starówka – Stare Miasto

 

Jest to jedna z najstarszych części Warszawy, która stanowi typowo zabytkowy kompleks architektoniczny. Większość elementów zabudowy pochodzi z przełomu osiemnastego oraz dziewiętnastego wieku. Rynek rozmieszczono na planie prostokąta, dlatego bez większego problemu można odnaleźć się na poszczególnych uliczkach.  Stare Miasto w Warszawie to zabytek godny podziwu. Ze względu na jego bezcenną historię i wpisano go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Muzeum Powstania Warszawskiego

 

To kolejny bardzo istotny punkt historycznej wędrówki po Warszawie. Stworzono je z myślą o tym, by w jak najbardziej trafny sposób przekazać ważne wątki historyczne, a za wzór do wykreowania wystawy posłużono się wzorcem z innych światowej sławy muzeów. Ekspozycja prezentowana wewnątrz to połączenie historii z nowoczesnością. Wykorzystano w niej środki multimedialnego i interaktywnego przekazu, dzięki czemu przyswajanie wiedzy  zarówno przebiega sprawnie, jak i przyjemnie. Na wystawie przedstawiono klimat z, jaki panował przez 63 dni podczas powstania. Dzięki temu zarówno młodzież i dzieci, jak i starsi z chęcią przyjrzą się bliżej wątkom historycznym, jakże ważnym z punktu widzenia historii całego kraju.

Ogród Saski

Ogród Saski znajduje się w dzielnicy w dzielnicy Śródmieście na powierzchni ponad 15 hektarów. Jest to jeden z najstarszych kompleksów parkowych w całej Polsce, co stanowi ogromne wyróżnienie właśnie dla tego ogrodu.

To jednak tylko nieliczne przykłady miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie. Różnorodność stolicy jest tak ogromna, że z pewnością nie zabraknie atrakcji dla nikogo.

Dodaj komentarz