Turystyka

Wakacje w Polsce czy poza nią?

Każdego roku wielu Polaków zastanawia się, czy wakacje spędzić nad polskim morzem, jeziorem lub w górach, gdzie pogoda lubi płatać figle, czy też wybrać się w te rejony świata, gdzie latem słońce świeci niemal non stop. I coraz częściej to nie warunki pogodowe wywierają największy wpływ na podjęte decyzje, lecz warunki finansowe.

 

Za granicą taniej niż w Polsce?

 

Prawdopodobnie każdy z nas, chociaż raz usłyszał od swojego znajomego stwierdzenie, że wakacje spędza z rodziną za granicą, ponieważ jest taniej niż w Polsce. I trzeba przyznać, że w rzeczywistości może się okazać, że tygodniowy urlop dla czterech osób, gdzieś w słonecznej Grecji, na Cyprze czy Krecie, będzie mniej kosztowny niż tydzień spędzony w Mielnie, Kołobrzegu, Zakopanem lub na Mazurach. Tajemnica świetnej ceny skrywa się w tzw. ofertach all inclusive, które zapewniają transport, nocleg, a także pełne wyżywienie oraz napoje. I tak oto przy odrobinie szczęścia, słoneczne wyspy i ciepłe morza, można mieć już za ok. 800-1000 złotych za tydzień od osoby. Prawdziwi szczęściarze mogą wykupić fantastyczne wakacje w tzw. last minute, gdzie pełen pakiet dostępny jest w jeszcze niższej cenie, a słońce zawsze jest w gratisie.

 

Wakacje w Polsce

 

W Polsce wakacje stają się coraz droższe. Te najtańsze noclegi trzeba rezerwować z dość dużym wyprzedzeniem, a i tak trzeba się liczyć z koniecznością wygospodarowania znacznych środków, które będzie można przeznaczyć na wyżywienie całej rodziny w trakcie urlopu. I w ten oto sposób, coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek poza granicami Polski.

Dodaj komentarz