Turystyka

Nocleg ze śniadaniem – pomysł na wakacje w Polsce

Wybierając się na wakacje spędzane w polskich miejscowościach turystycznych, warto zainteresować się ofertami w których nocleg połączony jest ze śniadaniem. W ten sposób można zaoszczędzić nieco pieniędzy przeznaczonych na wakacyjne wyżywienie, a solidne śniadanie zapewni nam siły na dłuższe wędrówki. Bo trzeba przyznać, że śniadanie serwowane w postaci tzw. szwedzkiego bufetu, to możliwość zapełnienia żołądka, zgodnie z własnymi potrzebami.

 

Ceny w polskich kurortach

 

Wiele osób skarży się, że w polskich kurortach jest droga, a na domiar złego restauracje podają zbyt małe porcje, które nie są w stanie zaspokoić potrzeb dorosłego mężczyzny. Co więcej, nawet jeżeli jakaś restauracja ma w swojej ofercie śniadania, to z pewnością nie są one tak urozmaicone i obfite, jak te podawane w hotelach i domach wypoczynkowych. Dodatkową zaletą śniadań w hotelu jest ich cena. Zwykle za śniadanie dla jednej osoby za dzień, zapłacimy od 15 do 30 złotych. Często śniadanie jest już wliczone w cenę noclegu, co przy podróżach z dziećmi może być szczególnie korzystne. Nie od dziś wiadomo, że opłata za dzieci jest przynajmniej o połowę niższa niż za dorosłego, a w przypadku pociech do 5-6 roku życia bywa formą gratisu do rodzinnego pakietu.

 

Rodzinne wakacje

 

Wybierając się na rodzinne wakacje, warto sprawdzić koszt samego noclegu i porównać go z ofertą obejmującą także śniadania. Szybko można się przekonać o tym, że samodzielne przygotowywanie posiłków jest nieopłacalne, a żywienie całej rodziny w restauracji znacznie obciąży wakacyjny budżet. Zamiast tego, można postawić na tańszy i praktyczniejszy nocleg ze śniadaniem.

Dodaj komentarz