Turystyka

Jak zaplanować wycieczkę bez własnego auta?

Wakacje to czas planowania wyjazdów. Jeszcze kilka lat temu obieraliśmy raczej kierunki zagraniczne, teraz coraz więcej rodaków zostaje na wakacje w Polsce. Nie każda rodzina ma jednak do dyspozycji auto. Jak sobie wtedy radzić?

Brak auta to nie tragedia

I nawet wieloosobowa rodzina może wtedy wyjechać na komfortowe wakacje. Rodziny z dziećmi wybierają zwykle wyjazd nad morze. Popularnym kierunkiem jest Gdańsk Taxi może odebrać Cię już z dworca.

Ale taki wyjazd musi być naprawdę przemyślany. Powinniśmy wszystko zaplanować już w momencie pakowania. Przypuśćmy, że na wakacje jedzie rodzina czteroosobowa – gdzie wyjazd bez wózka nawet nie wchodzi w grę. Każda z osób dorosłych musi mieć własny bagaż – ubrania i akcesoria rodziców zwykle zajmują znacznie więcej miejsca niż te dziecięce.

Oczywiście są rzeczy, z których nie można zrezygnować przy pakowaniu ale są i takie, w które można zaopatrzyć się na miejscu. I tak na przykład – jeśli Wasze dziecko zużywa paczkę pieluszek tygodniowo, a Ty wybierasz się na wakacje właśnie na tydzień, to zamiast kupić pieluchy już w domu i wieźć je ze sobą przez pół Polski zabierz jedynie tyle ile będzie Wam potrzeba na max jeden dzień – a resztę dokup na miejscu.

Proponujemy także pominąć pakowanie zabawek do zabawy w piasku zwłaszcza, że w każdej nadmorskiej miejscowości znajdziesz sklep, w którym to nabędziesz takie akcesoria dosłownie za przysłowiową złotówkę – oczywiście jeśli będziesz unikać miejscówek tuż przy plaży, tam winduje się ceny bardzo wysoko.

Kosmetyki? Przelicz dokładnie ile czego zużywasz i czy opłaca się Tobie je kupować na miejscu. Jednak prawda jest taka, że jeśli zdecydujesz się na zakupy już w trakcie wakacji i nawet nie wszystko wykorzystasz, to Twój bagaż będzie nieco cięższy wyłącznie w drodze powrotnej.

Reszta, to już pikuś

Turystów najczęściej przeraża ta droga z dworca do miejsca docelowego, ale przecież jest taxi Gdańsk jest miastem bardzo otwartym na turystów. I posiada wiele udogodnień, które pomagają im w komfortowym wypoczynku. Jeśli zatem planujesz rodzinny wyjazd na wakacje a nie masz auta i boisz się takiej wycieczki to naprawdę nie musisz. Wystarczy tylko wszystko dobrze obmyślić, a spędzisz z całą rodziną niezapomniane wakacje.

Dodaj komentarz