Turystyka

Chorwacja – uroki plażowania

Chorwacja to piękny i ciepły kraj, który bardzo chętnie odwiedzają Polacy. Jest to jedna z tych destynacji turystycznych, która ostatnimi czasy cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko na atrakcyjne ceny, ale również ze względu na krajobrazy, ciekawe zabytki, jak i oczywiście słoneczne, piaszczyste plaże. Do tego piękno krystalicznie błękitnego Adriatyku, które powala swoją okazałością. Mimo iż jest to kraj, w którym nie ma wielu plaż, można trafić na kilka bardzo interesujących i ciekawych plaż piaszczystych. Są one nieliczne, jednak właśnie takie rodzynki cieszą się największą popularnością wśród turystów uwielbiający wypoczynek na słońcu w towarzystwie szumu fal.

Medulin

Jest to jedno z miast, które powinno stanowić istotną destynację turystyczną dla każdego, kto ceni sobie świetne zagraniczne plaże. Miasto to znajduje się w południowej części Istrii. Jest to jedyne siedem kilometrów od Puli. Warto wspomnieć, że znajduje się w tej miejscowości piękna piaszczysta plaża, która zwie się Bijeca. Szczególnie upodobały ją sobie rodziny z dziećmi, ponieważ gwarantuje ona niesamowity dostęp do morza oraz do delikatny piasek, który nie rani stóp. Można więc spokojnie wylegiwać się w słońcu i cieszyć się czasem spędzonym z rodziną. To jednak nie koniec atrakcji Wzdłuż plaży rozmieszczono wiele ciekawych punktów gastronomicznych, ale również rekreacyjnych. Co więcej, można wynająć tutaj sprzęt plażowy, nie trzeba go więc zabierać ze sobą.

Saharun

To kolejna plaża, która zadziwia. Saharun znajduje się na Długiej Wyspie. Nazwa ta pochodzi właśnie od długiego wybrzeża, które otwiera się na piękne morze. Biały piasek jest godzien zobaczenia. Nie często ma się okazję, by oglądać tego typu plaże. Do tego turkusowy kolor morza. Widok jak z obrazka. Kolejną ważną informacją praktyczną jest fakt, że może nie należy w tej części do głębokich. Jest raczej płytkie, co sprzyja kąpielom razem z dziećmi. W dodatku na plaży znajduje się niewielki bar, w którym plażowicze mogą przekąsić coś pysznego, czy wypić orzeźwiający napój.

Slanica

Ta plaża znajduje się na wyspie o nazwie Murter. co ważne, ma ona połączenie ze stałym lądem, co ułatwia komunikację między dwoma miejscami. Swoją popularność zyskała dzięki płytkiej linii brzegowej. W dodatku, oprócz pięknego piasku, na plaży można odpocząć dostając się na nią ze znajdujących się tuż obok hoteli i kempingów. Latem miejsce to tętni życiem. Odpoczynek plażowy oraz rozrywka wiedzie prym w tej okolicy.

Krk

Nazwa bardzo interesująca, niemniej jednak nie tylko z tego powodu warto odwiedzić to miejsce. Jest to wyspa, która łączy się z lądem za pomocą mostu. Plaża, która się na niej znajduje, ma jedyne 30 m długości, jest natomiast szeroka na 5 metrów. Piękno natury potrafi tutaj zachwycić. Okolice plaży to sosnowe lasy, które dają dużo cienia podczas upalnych dni.

Ninska Laguna

Ta plaża znajduje się w okolic Zadaru. Długa i piaszczysta, a do tego z płytką wodą oraz przyjemną temperaturą sprawia, że dzieci cieszą się tym miejscem z jeszcze większą radością. Dodatkowe atrakcje to liczne restauracje oraz bary, jak i również lecznicze błoto, dzięki któremu skóra nabiera nowego wymiaru.

Paradise

Jak sama nazwa wskazuje, mowa tutaj o rajskiej plaży, która znajduje się na wyspie Rab. Liczy ona sobie aż 2 tysiące metrów, a pokrywa ją drobnoziarnisty, przyjemny dla stóp i skóry piasek. To kolejna bardzo popularna plaża, które cieszy się sporym obłożeniem turystycznym w czasie sezonu. Z tego względu warto zastanowić się nad wyborem najbardziej optymalnego terminu swojego pobliżu, jeśli zdecydujemy się właśnie na ten fragment Chorwacji. Niemniej jednak ucieszymy nie tylko nasze oczy, ale również ciało. Wszystko dzięki pysznym restauracjom i barom plażowym, ale również możliwości skorzystania z rozrywki typowo wodnej. Sporty nadmorskie to nie lada gratka dla osób lubujących się w tym rodzaju rozrywki. Kolejną niezwykle istotną informacją jest wskazówki, iż na plaży znajduje się wiele udogodnień również dla osób niepełnosprawnych. Każdy może więc cieszyć się tym miejscem i korzyściami, które z niego płyną.

Więcej o Chorwacji przeczytasz tutaj

Dodaj komentarz