Turystyka

Bielsko-Biała: czy warto się tam wybrać?

Pierwotnie na Bielsko-Białą składały się dwa miasta; z tego względu do tej pory zdarza się, że mieszkańcy mówią w skrócie o Bielsku, nie podając pełnej nazwy miejscowości. Położone u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego coraz częściej przyciąga turystów – głównie ze względu na atrakcyjne położenie i piękną architekturę.

Bielsko-Biała: najważniejsze informacje

 

Bielsko-Biała jaką dzisiaj znamy powstała bardzo późno, jeśli porównamy tę datę do powstania innych miast – formalnie Bielsko-Biała istnieje od 1951r. Istnienie miasta w obecnej formie zawdzięczamy połączeniu się Bielska , które było położone na Śląsku Cieszyńskim, z miejscowością Biała w Małopolsce. W ten sposób powstało miasto, które jest położone na kilku rodzajach ziem historycznych jednocześnie. Co ciekawe, mimo że wielu osobom może wydawać się niewielkim, uroczym miastem, Bielsko Biała ma ponad 170 000 mieszkańców. Ze względu na historię (i położenie) Bielsko-Biała może przypominać nam klimat Wiednia lub innych austriackich miast.

Atrakcje turystyczne w Bielsko-Białej

 

Jeśli zawędrujemy w okolice Beskidu Małego, warto odwiedzić Bielsko-Białą i wybrać się na krótką wycieczkę po mieście. Pierwszym punktem każdej wyprawy powinien być zamek, który jest najstarszą i największą budowlą zabytkową Bielsko-Białej. Budynek znajduje się w centrum miasta, dlatego najłatwiej do niego dotrzeć zamawiając taxi Bielsko kryje przed turystami także inne atrakcje – mowa o uroczym, trójkątnym rynku z fontannami i pięknymi, odrestaurowanymi kamienicami. Niedaleko znajduje się również Katedra św. Mikołaja. Uwagę przyciągnie również budynek Teatru Polskiego; miłośnicy mogą wybrać się na jedną ze sztuk dostępnych w repertuarze instytucji. Turyści, którzy chcą zwiedzić także okolice Bielsko-Białej, mogą udać się na wycieczkę nad Jezioro Międzybrodzkie. Bielsko-Biała to świetny przystanek w drodze do Beskidu Śląskiego i Małego; zachwyca nie tylko architektura i klimat, ale także specyficzna kuchnia.

Dodaj komentarz