Technologia

Kiedy sięgnąć po detektor CO2?

Na rynku istnieje wiele urządzeń technicznych, które odgrywają ważne funkcje i ułatwiają życie. Jednym z przykładów jest detektor CO2. Umożliwia precyzyjne wykonanie wielu rodzajów gazu i chroni przed groźnym poziomem dwutlenku węgla. Jest to niezawodne i funkcjonalne urządzenie.

Dwutlenek węgla w skrócie określany jako CO2, jest bezbarwnym i bezwonnym gazem. Tworzy się głównie na skutek utleniania wybranych substancji organicznych. Powszechnie występuje w kopalniach, cukrowniach oraz browarach. Pomimo, że jest związkiem niepalnym to jego wysokie stężenie jest groźne dla życia. Stopniowo prowadzi do obrzęku mózgu i jest bezpośrednią przyczyną zgonu. Z myślą o pomiarze jego zawartości powstało właśnie takie urządzenie jak detektor CO2. Jego zaletą jest wygoda stosowania, która wynika z małego rozmiaru i niewielkiej wagi urządzenia. Urządzenie, dzięki specjalnemu czujnikowi ma na celu alarmować w sytuacji, gdy dochodzi do nadmiernej lub nadmiernej ilości tlenu. Detektor jest również łatwy w obsłudze.

Dowodem na zaawansowanie technologiczne detektora jest obecność czujnika bezruchu, a także nowoczesne opcje pomiaru. Dzięki temu wdrożono rozwiązanie pomiaru drogą radiową lub poprzez popularny Bluetooth możliwy do ustawienia na telefonie komórkowym. Dzięki temu detektor to urządzenie chętnie wykorzystywane przez pracodawców. Pozwala ono kontrolować bezpieczeństwo pracownika nawet na odległość 1400 metrów. Urządzenie może wysyłać również krótkie komunikaty, co jest potwierdzeniem wysokiego zaawansowania technologicznego. Wszystkie te funkcjonalności służą bezbłędnemu pomiarowi i wykryciu nie tylko dwutlenku węgla, ale również szkodliwych związków z grupy węglowodorów takich jak: propan czy metan. Ponadto współczesny sprzęt cechuje wytrzymałość i wysoka klasa wykonania.

Dodaj komentarz