Technologia

Czytniki, tablety i inne urządzenia. Które sprawdzą się najlepiej?

Urządzenia elektroniczne to sprzęt, który obecnie każdemu towarzyszy niemalże a każdym kroku. Na każdej ulicy można spotkać ludzi, którzy patrzą w telefony, tablety, cy inne czytniki elektroniczne. To standard, który raczej nie zaniknie tak szybko, ponieważ urządzenia, o których mowa, bardzo ułatwiają codzienność i sprawiają, że sprawniej można załatwić wszystkie sprawy, zarówno rodzinne, jak i biznesowe. Ważną kwestią jest jednak umiejętność połączenia tradycji z nowoczesnością. Jeśli zatem czytać książki, to w formie papierowej, czy nowoczesnej?

Czytniki – plusy i minusy

 

O czytnikach można powiedzieć wiele, chociaż na rynku istnieją dopiero od niedawna. Zyskały jednak na popularności, ponieważ dzięki swojej funkcjonalności świetnie sprawdzają się w roli zastępnika książek drukowanych, w dodatku można na nich przechowywać całe tomy, które po prostu nie ważą ani grama więcej, niż samo urządzenie. Teraz już nie ma problemu z tym, by czytać kilka książek jednocześnie. Taki dylemat po prostu nie istnieje.

Bardzo często jednak cena stanowi czynnik, który decyduje o tym, czy sprzęt zostanie zakupiony, czy nie. Warto jednak zastanowić się na poważnie, czy zakup wielu tomów interesujących nas pozycji książkowych nie będzie aby większym kosztem, niż inwestycja w urządzenie, które da nam dostęp do znacznie większej ilości materiałów w jednym miejscu? Kalkulacja jasno wskazuje na to, że zdecydowanie bardziej opłaca się zakup czytnika elektronicznego. Dużym plusem jest również wyświetlacz, którego parametry ustawiono w taki sposób, by nie przyczyniały się do nadwyrężania wzroku czytelników.

Tablety – plusy i minusy

 

Jeśli zaś chodzi o tablety, ich funkcjonalność jest znacznie bardziej rozbudowana. Mogą służyć jako komunikatory głosowe, dźwiękowe, umożliwiają przeglądanie stron internetowych, jak i właśnie korzystanie z nich w formie czytników książek. Nie jest to jednak zbyt dobra opcja, jeżeli chodzi o nasz wzrok. Rzadko który tablet posiada odpowiedni ekran do tego, by móc czytać, a przy tym nie męczyć wzroku. Wtedy konieczne jest jednak korzystanie z drugiego źródła światła, w przeciwnym razie można porządnie uszkodzić sobie wzrok. Powodem jest ekran LCD wbudowany do tabletów, który wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie oczu.

Inne opcje

Książki można czytać wszędzie. Sprawdzi się również komputer, czy telefon komórkowy. Mimo wszystko nie są to jednak najbardziej wygodne i bezpieczne dla zdrowia urządzenia. Dlatego właśnie powstały czytniki, by móc czerpać wyłącznie korzyści z czytania.

Dodaj komentarz