Wypróbuj nas
Prześlij opinię

Pokaż na aukcji inne towary i sprzedaj więcej!

Niemieckie Allegro

Niemieckie Allegro, Allegro Niemieckie? Nie ma czegoś takiego, choć wiele osób tego szuka. Grupa Allegro S.A. nie prowadzi serwisów aukcyjnych w Niemczech. Jej domeną są kraje Europy Wschodniej, Rosja i Kazachstan.

Nie znaczy to, że w Niemczech nie ma serwisów aukcyjnych. Wręcz przeciwnie – na aukcjach wystawione jest tam więcej przedmiotów niż w Polsce. Według serwisu ze statystykami aukcji Aukcjostat.pl, największym serwisem aukcyjnym w RFN jest Ebay.de z 33 088 449 trwających aukcji na dzień 11 września 2012.

Drugim co do wielkości, lecz prawie 10 razy mniejszym, serwisem z aukcjami jest eBid Deutschland. Wg Aukcjostatu 11.09.2012 było tam 3 776 874 ofert.

Dla porównania – według ww źródła na polskim Allegro w tym samym dniu wystawiano 21 991 511 aukcji. Natomiast łączna ilość aukcji a Polsce to 30 786 454, z czego 71.43% przypadało na Allegro.pl, ok 9% na Aukcjusz i Aukcje FM, 8% na Świstak i tylko 1,95% na Ebay Poland (tylko 599 292 oferty).

Aukcjostat nie opisuje dokładnie metodologii liczenia wyników, powołuje się na dane publikowane rzekomo przez serwisy aukcyjne, których statystyki prezentuje. Spotkaliśmy się z opiniami, że dane podawane przez Ebay nie dotyczą tylko aukcji ale i ofert sklepów internetowych prowadzonych przez użytkowników Ebay. Podobna sytuacja jest prawdopodobnie ze ststystykami Allegro.

Polacy są krajem ludzi bardziej rozmiłowanych w aukcjach niż Niemcy. Ok 39 milionów aukcji w niemieckich serwisach aukcyjnych przypada na 81 859 000 obywateli (wg. Wikipedia.pl) natomiast w Polsce stosunek aukcji do liczby mieszkańców wynosi ok 31 milionów do 38 538 447 (wg. Wikipedia.pl). W Niemczech większość sprzedaży e-commerce dokonuje się przez normalne sklepy internetowe, nie za pośrednictwem serwisów aukcyjnych.

Jak sprzedawać na niemieckim Ebay? Można założyć konto na polskim Ebay (www.ebay.pl) i sprzedawać z polskiego adresu. Wymagane jest również założenie konta do płatności na paypal.pl, jednal należy się liczyć z wysokimi kosztami prowizji płatności miedzynarodowych. Lepszym wyjściem jest założenie konta w niemieckim banku ale bywają z tym problemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Allegro
Operacja jest w trakcie wykonywania prosimy o chwilę cierpliwości