Dom i wnętrze

Jak wybrać meble dla dziecka?

Niektórzy rodzice bez wątpienia nie przykładają odpowiednio dużej wagi do tego, jak wyglądają pokoje ich dzieci. Nie chodzi tu już nawet o to, że są one wykonane w kiepskim stylu. Rzecz w tym, że meble, jak i też wszelkie inne elementy pokoju, powinny być wybierane z myślą o rozwoju dziecka. Meblami, które pozytywnie wpływają na dziecko, zwłaszcza na jego samopoczucie oraz rozwój emocjonalny, są bellamy nomi.

Pozytywna energia

 

Niewątpliwie, w pokoju, w którym znajdują się meble bellamy nomi, pojawia się pozytywna energia. Powoduje to kolor mebli, który jest biały. Jasne kolory generalnie dobrze wpływają na emocje i nastrój. Biel natomiast rozjaśnia pomieszczenie lepiej od wszystkich pozostałych kolorów. Dzieje się to dzięki temu, iż kolor ten odbija wyjątkowo dużo światła.

Warto jednak zauważyć, że biel nie jest jedynym kolorem, jaki występuje w meblach nomi bellamy. Oprócz bieli jest tam również domieszka jasnego brązu. Są to te elementy, których producent nie zdecydował się pomalować. Brąz jest więc kolorem drewna, z którego to meble te zostały zrobione.

Materiały wykorzystane do konstrukcji mebli bellamy nomi

 

Jak wspomniano, zestaw bellamy nomi jest zestawem mebli drewnianych. Najważniejszym materiałem podczas produkcji było więc oczywiście drewno. Większość najważniejszych elementów zestawu jest dębowa. Jednakże, to nie jedyne drewno, jakie wykorzystane zostało podczas produkcji bellamy nomi. Niektóre drobniejsze elementy są bowiem bukowe. Przykładowo, z buku skonstruowana została obudowa łóżeczka dziecięcego, która zabezpiecza malucha przed wypadnięciem z niego.

Ponadto, należy również w tym miejscu wspomnieć o lakierze, który wykorzystano do malowania mebli. Mowa tutaj przede wszystkim o dwóch lakierach, jednym bezbarwnym, a drugim białym.

Czy lakier jest bezpieczny?

Z pewnością, obecność lakieru na meblach zawsze budzi pewien niepokój. Jest on tym większy, jeśli chodzi o meble przeznaczone dla dzieci. Jednakże, należy podkreślić, że w tym przypadku zupełnie nie ma się czego obawiać. Wykonano bowiem wiele badań, które jednoznacznie wykazały, że lakier stosowany w bellamy nomi można uznać za całkowicie bezpieczny.

Ważne jest na pewno, że w składzie lakieru nie ma żadnych substancji, które wywoływałyby u dzieci alergię. Jest to o tyle istotne, że dzieci są szczególnie narażone na naprawdę przeróżne alergie. Nie można więc dopuścić do tego, aby uczulenie było wywoływane przez meble. Wybór nomi bellamy sprawia, że można być całkowicie spokojnym o zdrowie dziecka z alergią.

Bezpieczna konstrukcja

Należy też zwrócić uwagę na konstrukcję mebli, która daje dziecku wyjątkowo duże poczucie bezpieczeństwa. Wszystko dzięki wielu elementom trójkątnym. Nie od dziś wiadomo, że jest to kształt, który przywołuje skojarzenie z domem. Dzieci natomiast właśnie w domu czują się najbezpieczniej.

Poza tym, bellami nomi również zapewniają dziecku realne bezpieczeństwo. Rzecz w tym ,że próżno szukać ostrych elementów wystających z tych mebli, czy też krawędzi, które stwarzałyby nieustannie zagrożenie.

Link do sklepu >>> Meble Bellamy 

Dodaj komentarz