Ciekawe

Konto za 0 zł, czy w ogóle istnieje?

Wraz z pojawianiem się na rynku polskim kolejnych banków i instytucji finansowych, zaczęło przybywać także ofert dotyczących prowadzenia tradycyjnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Tzw. ROR-y coraz częściej promowane były jako bezpłatne konta z szeregiem dodatkowych opcji. Czy konta za 0 złotych istnieją naprawdę?

Opłaty

Zdecydowana większość banków nie popiera opłat za prowadzenie standardowych rachunków swoich Klientów. To prawda, jednak ów opłaty za prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, zastępuje szereg innych opłat. Opłata za wydanie i posiadanie karty debetowej, opłata za przelewy wychodzące, opłaty za wypłaty środków z obcych bankomatów, opłaty za wyciągi bankowe, a nawet opłaty za sprawdzenie stanu konta w bankomacie. To wszystko sprawia, że kont bez opłat praktycznie nie ma. Pośród licznych ofert można odnaleźć takie, które ograniczają się do symbolicznej opłaty lub są bezpłatne przy spełnieniu określonych warunków.

 

Tabela opłat i prowizji

Zazwyczaj opłata za korzystanie z karty debetowej jest zniesiona, gdy uda nam się dokonać transakcji płatniczych za 100, 200 lub 300 złotych w skali miesiąca. Wysokość tego limitu powinna być wyraźnie zaznaczona w regulaminie dostępnym w placówce banku oraz na jego stronie www. W przypadku przelewów można liczyć na 2-3 przelewy bez dodatkowych opłat. To również należy sprawdzić w tzw. TOiP (Tabela Opłat i Prowizji).

 

Zanim więc podpiszemy umowę na prowadzenie rachunku, dopytajmy doradcy o wszystkie możliwe opłaty. Oszczędzi nam to wielu niemiłych niespodzianek.

Dodaj komentarz