Ciekawe

Efektywne metody nauczania języków obcych

Tradycyjne metody uczenia się słówek na pamięć i wielogodzinne analizowanie zasada gramatyki przechodzą dziś do lamusa. Stare, „szkolne” metody nauczania są nieefektywne, a sami uczniowie potrzebują wielu lat nauki, aby móc prowadzić swobodną konwersację. Na szczęście czasy się zmieniają, a liczne szkoły językowe oferują rewolucyjne metody nauczania.

Szybka nauka języka – czy to możliwe?

 

Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarce internetowej hasło – „jak szybko nauczyć się języka obcego?”, znajdziemy dziesiątki stron z mniej lub bardziej praktycznymi poradami. I chociaż w wielu z nich pojawia się magiczne stwierdzenie „regularny trening i praktyka to klucz do sukcesu”, to jednak wiele osób poszukuje prostszych rozwiązań. Czy jest to w ogóle możliwe?

Metody nauczania

 

Metod nauczania jest wiele. Począwszy od tych tradycyjny, poprzez pewne ich modyfikacje i zajęcia z lektorem, na innowacyjnych rozwiązaniach kończąc. Niektóre szkoły oferują błyskawiczną naukę w stanie głębokiej relaksacji, inne stawiają na intensywne konwersacje w języku obcym, podczas których uczestnicy wzajemnie wskazują swe błędy. Ciekawym rozwiązaniem są także specjalistyczne obozy językowe, a także lekcje w systemie online prowadzone za pośrednictwem Skype lub innego komunikatora.

 

O skuteczności poszczególnych metod można dyskutować przez wiele godzin. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Dla jednych grupowe konwersacje to świetny trening, dla innych efektywne są tylko i wyłącznie indywidualne zajęcia. Najważniejsze jest jednak to, by znaleźć najodpowiedniejszą dla siebie metodę, której nie porzucimy po tygodniu nauki

Dodaj komentarz